Nega obraza po kozmetičnem posegu

Nega s sadnimi kislinami, encimi, hialuronom, kemični pilingi, odstranjevanje aken in ogrcev … Obstaja veliko različnih tipov kozmetičnih postopkov. Ne glede na to, ali gre za zdravljenje, pomlajevanje ali blaženje nepravilnosti, je vsem postopkom skupno, da blagodejno vplivajo na kožo obraza in jo naredijo gladko, napeto in svežo.

Klasično nego izvajamo samostojno ali kot pripravo na druge postopke. Samo dobro očiščena koža lahko globinsko vpije aktivne sestavine, za maksimalen učinek pa je nujno treba upoštevati določene previdnostne ukrepe.

Nega obraza po kozmetičnem posegu

Vselej izbiraj preverjene salone. Strokovno osebje povprašaj o vseh sestavinah izdelkov, ki jih uporabljajo za piling, pa tudi o kontraindikacijah in pravilni negi obraza po postopku. Ne pozabi, da kemični pilingi ob napačni izvedbi lahko poškodujejo tudi povsem zdravo kožo (opekline, rdečica, madeži).

Napake iz mladosti

Čeprav nega obraza v dvajsetih postane resnejša, s posameznimi kozmetičnimi posegi začnemo že v najstniških letih. Pravilna nega obraza v puberteti je posebej pomembna, saj smo tedaj izpostavljeni pogostejši pojavi aken in mozoljčkov. Neadekvatno saniranje vodi k nastanku brazgotin, ki nas skozi celo življenje spominjajo na »napake« iz mladosti. Če imaš torej problematično kožo, nikar ne odlašaj z obiskom dermatologa in kozmetičnega salona.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vichy Slovenija (@vichyslovenija) on

Saloni, prav tako kot izdelki, ki jih tam uporabljajo, morajo biti preverjeni in posvečeni prav tvoji koži, da ne bi prišlo do motenj njene pH vrednosti. Akne in rozacea sta stanji, ki stežka prenašata agresivne posege, zato je v tem primeru treba biti še posebej previden.

Nega obraza po 30., pa tudi nega obraza po 40. letu narekuje pogostejše obiske kozmetičnih salonov. Odstranjevanje gub, zategovanje in regeneracija epiderma koži vračajo svežino, prožnost in sijaj.

Nega obraza: kaj je priporočljivo

Profesionalni posegi so učinkoviti le v kombinaciji s pravilno domačo nego. Obisk kozmetičnega salona je priporočljivo ponavljati vsakih 4 do šest tednov, saj toliko traja naraven ciklus obnove celic. Vsekakor je pomembno, da salon obiščemo najmanj štirikrat letno – torej na prehodu letnih časov.

Neposredni učinki nege trajajo najmanj teden dni. V tem času je koža videti bolj napeta, navlažena in sijoča. Da bi čim dlje zadržali njeno zdravje, moramo upoštevati naslednje:

1. Hidriranje

Nenehno hidriranje je ključ! Pij veliko vode, povečaj vnos sveže zelenjave in sadja ter uporabljaj dnevne kreme, ki izdatno vlažijo kožo. Ko smo dovolj hidrirani, celice delujejo precej učinkoviteje, toksini se hitreje odvajajo iz telesa, hranljive sestavine iz krem pa se bolje vpijajo v kožo. S takšno oskrbo bo bleščeč učinek profesionalne nege trajal precej dlje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vichy Slovenija (@vichyslovenija) on

2. Piling

Domači piling enkrat na teden pripomore k mehki in gladki koži. Redno odstranjevanje mrtvih celic s površine omogoča epidermu da diha in zmanjšuje možnost nastanka madežev. Prvi domači piling lahko izvedeš šele 5 do 7 dni po kozmetičnem postopku.

3. Vitamin C

Sprožilci stresa, ki vsak dan grozijo naši koži in njenemu svežemu tenu, so lahko različni – od ekstremnih vremenskih pogojev in sprememb temperature, prek onesnaženosti zraka, do slabih navad in genetike. Vsi ti faktorji prispevajo k dehidraciji in nastanku gub. Pred prezgodnjim staranjem te lahko zaščitijo preparati in serumi, ki vsebujejo vitamin C, saj ta spodbuja proizvajanje kolagena in pomaga v borbi proti gubam in škodljivim prostim radikalom, vzdržuje ravnovesje kože in jo naredi tonirano ter sijočo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vichy Slovenija (@vichyslovenija) on

Tega nikar ne počni!

Spelji možnost zapletov na minimum in se izogni vsem pastem, ki bi po kozmetičnem postopku lahko škodovale tvoji koži.

- Savna, parne kopeli, solarij, telovadnica in sončni žarki … Dokler otekline in rdečilo povsem ne izginejo, se izogibaj vsem virom toplote, pa tudi ekstremnemu mrazu.

- Zaščita pred UV zračenjem je obvezna, tudi pozimi, še posebej pa po kozmetičnih posegih. Takoj po pilingu je koža posebej občutljiva, saj negovano površino zlahka opeče. V tem primeru se pojavlja tveganje prezgodnjega nastanka gub, celo melanoma.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vichy Slovenija (@vichyslovenija) on

- Lasersko odstranjevanje dlačic, britje ali depilacija z voskom? Nikakor ne! Po kozmetičnem postopku počakaj najmanj 48 ur, preden začneš s takšnimi aktivnostmi. Prav tako se nikar ne dotikaj negovanega področja in ne lušči povrhnjice.

- Ne stiskaj mozoljev in ogrcev, saj vsak tvoj stisk lahko povzroči dodatno draženje, rdečilo, celo bakterijsko infekcijo.

Čarovnija enega izdelka

Poleg rednega čiščenja obraza, vlažilnih dnevnih krem z visoko UV zaščito in bogatih nočnih krem, ki kožo hranijo in pomlajujejo, bi bilo dobro, da po kozmetičnih posegih v domačo nego uvrstiš tudi mineralizirano termalno vodo.

Nega obraza po kozmetičnem posegu

Ta ima namreč pomirjujoč učinek, blaži vnetja in rdečilo, krepi naravno obrambno moč kože, s katero se spopada s sončnimi žarki, spodbuja obnovo epiderma, povečuje hidratacijo in izboljšuje prožnost, zato si je pravilno nego obraza brez tega čarobnega izdelka težko predstavljati.

Preberi še: Kaj so razširjene pore in kako se jih rešiti

Za ta videz priporočamo

  • Garnier Micellar Cleansing Gel Wash Combination And Sensitive Skin

    Takojšnje naročilo
  • Vichy Eau Thermale

    Takojšnje naročilo
  • La Roche-Posay Ultrafine Scrub For Sensitive Skin

    Takojšnje naročilo
  • Mixa Micellar Water Anti-Irritations

    Takojšnje naročilo
  • Garnier Botanical Cleanser Soothing Milk

    Takojšnje naročilo
  • Vichy BB Ideal Soleil SPF 50+

    Takojšnje naročilo
  • La Roche-Posay Effaclar H Hydrating Cleansing Cream

    Takojšnje naročilo

Povezane teme: nega, bb krema , večerna rutina, maske za obraz, nega obraza, Vichy, cc krema, Garnier, nočna nega kože, nočna krema

Registrirajte se / Prijavite se

Makeup recommends

Popularni sestavini za nego kože: konopljino olje in E vitamin

Učinkovitost ekološke kozmetike se izraža v ustrezni kombinaciji sestavin, ki jih strokovnjaki iz laboratorijev pazljivo izberejo in izkoristijo na p...